Michael Nielsen • 18. november 2024

Vi er utrolig glade over igen at kunne invitere alle medlemmer samt familie til Pagne & Puck i klubhuset fredag den 24. januar 2025 fra kl. 17.30. Her byder vi på et glas champagne og kransekage.

I samarbejde med Odense Bulldogs inviteres alle OGF medlemmer samt familie gratis til ishockey, hvor de lokale helte møder Sønderjyske kl. 19.00. Vi sørger for, at du kan nyde en pølse m/brød eller øl/vand under kampen.

Vi håber, at du har lyst til at komme og ønske din forening og gode venner en god start på 2025 og afslutte dagen med at opleve den fantastiske ishockey-stemning.

Billetterne til ishockey kan afhentes på OGF kontoret fra den 13. januar og helt frem til den 24. januar kl. 18.30, hvor vi går mod Spar Nord Arena. Kampen forventes at slutte ca. kl. 21.30.

Du kan her tilmelde dig enten pagne-delen, puck-delen eller begge arrangementer.
Sidste frist for tilmelding til arrangementet er fredag den 10. januar.


TILMELDING HER

Vi glæder os til at se jer.

Hovedbestyrelsen og kontoret

Af Michael Nielsen 27. januar 2025
Fredag den 24. maj var der hygge i klubhuset, da 90 medlemmer nød kager, Pagne og nytårstale fra Alex Tesch. Snakken gik livligt over bordene og stemningen var helt i top. Bagefter gik turen, for dem der ønskede det, over i en fyldt Spar Nord Arena, hvor de lokale ishockey helte fra Odense Bulldogs, spillede en flot kamp og slog sidste års danske mestre fra Sønderjyske med 4-2. Tak til alle der deltog.
Af Michael Nielsen 23. januar 2025
OGF anerkender hvert år en lokal ildsjæl ved at uddele prisen ”Årets OGF`er”. Prisen uddeles 1 x årligt i forbindelse med den ordinære generalforsamling den 27. februar 2025. Nominering Alle medlemmer af OGF opfordres til at indstille emner til denne pris. Det kan ske i tidsrummet 1. januar til 17. februar. Begrundede indstillinger fremsendes til løbskontoret, info@ogf.dk. Hovedbestyrelsen for OGF vælger blandt de indsendte indstillinger for den eller de personer, som skal have prisen ”OGF`er”. Mulige kriterier – gjort en stor indsats i forbindelse med arbejde i foreningens udvalg/bestyrelser – gjort en stor indsats i forbindelse med arrangementer – har styrket det sociale sammenhold i OGF – har været nyskabende og fostret nye ideer til gavn for OGF – har været medvirkende til skabe positiv omtale af OGF – har udført arbejde der forbedrer vilkårene for medlemmerne – alt i alt har gjort en ekstraordinær indsats i OGF som begrunder prisen Prisen Årets ”OGF`er” modtager ved prisoverrækkelsen et diplom samt en kurv under generalforsamlingen. Hovedbestyrelsen, 23. januar 2024
Share by: